BİGG Take Off Girişimcilik Destekleme Projesidir
BİGG Take Off, TÜBİTAK 1512-Girişimcilik Destekleme Programı (BiGG) 1. aşama uygulayıcı kuruluş projesidir. TÜBİTAK 1512-Girişimcilik Destekleme Programı (BiGG); girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değeri yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini desteklemektedir.

Böylece uluslararası rekabet gücü olan, teknoloji düzeyi yüksek ürünleri geliştirebilen girişimcilerin, yenilikçi ve nitelikli iş fikirlerinin Startuplara ( başlangıç firmalarına) dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.

Program başvuruları Uygulayıcı Kuruluşlar üzerinden gerçekleşmekte ve girişimcilerin iş fikri başvurularının toplanması, değerlendirilmesi, başarılı bir girişime dönüşmesi için iş planı hazırlama desteği verilmesi de Uygulayıcı Kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır.

Yozgat Bozok Üniversitesi ve Bozok Teknopark A.Ş. ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhıriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Tokat Teknopark, Cumhuriyet Teknokent arasında oluşturulan konsorsiyum TÜBİTAK tarafından uygulayıcı olarak seçildi.

Şimdi, başvuru zamanı!

BİGG Take Off, girişimcilere sunduğu eğitim, mentorluk ve iş planı hazırlama desteği ile onların TÜBİTAK sermaye desteği alma şanslarını artırmayı ve girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı fikirlerini hayata geçirmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

Teknoloji ve yenilik odaklı fikirleriniz TÜBİTAK’ın belirlediği:
* Akıllı Ulaşım ve Üretim Sistemleri
* Sağlık ve İyi Yaşam
* Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme,
başta olmak üzere tüm tematik alanlar kapsamında olabilmektedir.

Daha detaylı bilgi için Bigg Take Off websitesini ziyaret edebilirsizin.

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir